Home    Mapa strony    Rejestracja  

Znajdź inspirację dla swojego rękodzieła

Klienci wydzwaniają z pytaniami o zamówienia, a ty bezskutecznie próbujesz je zrealizować, bo brakuje ci pomysłu? Jeśli tworzysz rękodzieła, z pewnością taka sytuacja nie jest ci obca. Brak inspiracji w zawodach artystycznych może okazać się poważnym problemem. Jak więc poradzić sobie z tymczasowym brakiem weny? 

Wyjdź ze strefy komfortu

Choć taka porada brzmi paradoksalnie, to jednak jednym ze sposobów na znalezienie inspiracji może być nagły przypływ adrenaliny. Co prawda dziś nic chyba nie podnosi tak adrenaliny jak próba umówienia się na wizytę do lekarza rodzinnego, jednak na początek zacznij od małych wyzwań – zrób coś, czego nigdy nie wcześniej nie próbowałeś.

Może zagadaj do nieznajomego na przystanku, odwiedź schronisko, zapisz się na siłownię. Jeśli jesteś spragniony większych przygód, możesz zagrać w różne odmiany pokera w kasynie online (znajdziesz je tutaj). Taka terapia “szokowa” dostarczy ci do mózgu endorfin i da pozytywnego kopa energii. A to z kolei może się wiązać z powrotem weny twórczej! 

Przewietrz umysł 

Jednym ze sposobów na odnalezienie inspiracji może być reset. Nic nie wpływa na nas tak kojąco, jak oczyszczenie umysłu ze zbędnych myśli. Pomysłów na to, jak przewietrzyć umysł i zrobić miejsce nowym pomysłom jest sporo. Poznaj kilka z nich: 

Wyjdź na spacer

Czasem wystarczy już kilkanaście minut spaceru po lesie lub parku, by odzyskać jasność umysłu. Na świeżym powietrzu wszystko wygląda zupełnie inaczej, spacer pozwala nabrać odpowiedniego dystansu. Czasem również sama natura może być świetną inspiracją twórczą – spadające kolczaste kasztany, liście w barwach jesieni, mgły, babie lato – wszystko może być inspirujące! 

Znajdź chwilę dla siebie

Odejdź na moment od komputera, schowaj swój warsztat pracy i skup się na sobie – przeczytaj dobrą książkę, obejrzyj film. Z tyłu głowy wciąż zapala ci się lampka o nieuchronnym deadlinie twoich zleceń? W takim stresie na pewno nic nowego nie wymyślisz – daj sobie czas. Jeśli wiesz, że tego czasu masz niewiele, czasem by odnaleźć inspirację wystarczy chwila – zrób sobie wieczorne domowe spa, albo zapal kadzidło i pomedytuj. Takie małe gesty naprawdę mogą zdziałać cuda! 

Nie myśl o niczym 

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Najprostszym sposobem na taki całkowity reset, wykorzystywanym przez wielu pracowników umysłowych, jest gra na telefonie. Im prostsza, tym lepsza. Naukowcy dowiedli, że jednostajne powtarzanie prostych czynności (jak np. przesuwanie kciukiem po ekranie telefonu) nie tylko uspokaja, ale też pozwala poukładać myśli i wyciszyć się. Podobnie jest z prasowaniem, ale czy nie prościej jest wyjąć telefon? 

Powyższe wskazówki na pewno wpłyną korzystnie na poszukiwanie inspiracji do pracy rzemieślniczej.

© Salonartystowrzemiosla.pl