Protetyka – przywrócenie wyglądu uzębienia

Wiele osób w wieku powyżej 40 lat a nawet i młodszych ma problemy ze swoim naturalnym uzębieniem. Najczęściej występują one u matek, które narodziły wiele dzieci. Jak powszechnie wiadomo ciąża zabiera matce wiele witamin i składników mineralnych, aby dziecko mogło się dobrze rozwijać i często nie uzupełnia się ich całkowicie i powodem tego właśnie jest obniżenie jakości uzębienia, a później zniszczenie zębów i ich wypadnięcie lub konieczność wyrwania.

Oczywiście powodów może być dużo więcej i właśnie tym zajmuje się protetyka. Zajmuje się ona odtworzeniem pierwotnego uzębienia po masowej ich utracie. Zazwyczaj są to protezy, ale można też zainwestować w stałe zęby, jednak koszt takiego zabiegu ogromnie przewyższa zrobienie sobie protez. Najpopularniejsze i najłatwiejsze do czyszczenia są właśnie protezy ruchome, które można wyjmować z ust i normalnie w kranie pod bieżącą wodą wyczyścić. Protezy mogą był także uzupełniane i należą do nich protezy szkieletowe, a dokładniej polegają one na ruchomej protezie śluzówkowo-ozębnowej, protezy nylonowe, acetalowe czy akrylowe, ale też mogą być to stałe tak zwane korony i mosty. Najważniejszym atutem protetyki jest fakt, że jest ona dostosowywana indywidualnie pod każdą osobę, zajmuje się tym praktycznie każdy stomatolog.

Lublin właśnie jest jednym z takich miast, w których znajdziemy sporo dobrych gabinetów stomatologicznych, gdzie właśnie w ogromnej większości, jeśli nawet nie wszystkich, w ofercie znajdziemy protezy dostosowane pod indywidualne potrzeby pacjenta. Wiadomo jest oczywiście, że cała usługa u lubelskich dentystów, zaczynając od zrobienia badań szczęki i wyboru odpowiedniej protezy aż po wykonanie jej będzie sporo kosztowała, jednak jest to inwestycja konieczna, dzięki protezom możemy przywrócić funkcje uzębienia, ale też zdrowy, młody i piękny wygląd twarzy, no i oczywiście możemy znów się szeroko uśmiechać na zdjęciach, taki efekt przywróci nam protezą praktycznie każdy dentysta. Lublin akurat ma to do siebie, że jest miastem sporym i ma wiele gabinetów stomatologicznych o dobrej renomie, dlatego czas oczekiwania na całą usługę będzie dość krótki, jednak w mniejszych miejscowościach trzeba dać sobie trochę więcej czasu, gdyż jak wiadomo dentysta jest jednym z najbardziej potrzebnych i rozchwytywanych lekarzy na terenie naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>